Galeria

Zabieg na kości ogonowej

Pacjentka lat 38, cierpi na bóle kręgosłupa lędźwiowego i żylaki . Kość ogonowa jest jednym z ważniejszych i uniwersalnym miejscem przystawiania pijawek – miejscem mocno unerwionym i ukrwionym. Z tego miejsca hirudozwiązki bardzo szybko  oddziałują prawie na wszystkie organy wewnętrzne organizmu. Pacjentka jest po trzecim  zabiegu, odczuwa znaczną ulgę. Zaleca się ok. 5 zabiegów w odstępach 7-8 dni. Po upływie 4-5 miesięcy zaleca się powtórzenie terapii z użyciem pijawki lekarskiej.

 


Zabieg na karku

Pacjent lat 58, po udarze mózgu. Pacjent jest po czwartym zabiegu. Znacznie ustąpił niedowład ręki, mowa stała się bardziej wyraźna. Ogólne samopoczucie bardzo dobre. Hirudozwiązki wpuszczone przez pijawki rozszerzają naczynia, dzięki czemu poprawiają krążenie. Mózg i cały organizm jest dotleniony i może sprawniej pracować. Tam, gdzie lekarze nie dają nadziei, tam gdzie farmakologia się poddaje, warto skierować się w stronę natury.


Zabieg przy stwardnieniu rozsianym

Pacjent, lat 33, cierpi na stwardnienie rozsiane. SM – przewlekła choroba autoimmunologiczna, która dotyka ludzi młodych między 20 a 40 rokiem życia. W Polsce na SM choruje ok. 30 tys. osób. Pacjent zgłosił się do nas już drugi raz po półrocznej przerwie. Czuje się bardzo dobrze. Hirudozwiązki zawarte
w ślinie pijawki spowalniają przebieg choroby, redukują liczbę rzutów, wydłużają  odstęp między nawrotami. U pacjenta zastosowano kompleksową hirudoterapię.


Zabieg na żylaki

Pacjentka, lat 60, zgłosiła się z przewlekłą niewydolnością żylną, zwaną potocznie żylakami. Pacjentka uskarża się na uczucie ciężkości nóg, drętwienie, kurcze łydek i obrzęki w okolicy kostek narastające w ciągu dnia. Stosowanie pijawek zmniejsza wszystkie w/w dolegliwości. Ilość zabiegów jest uzależniona od stopnia zaawansowania choroby.