Hirudoterapia - leczenie pijawkami

Hirudo medicinalis, hirudo verbana, hirudo orientalis – europejska pijawka medyczna – European Medical Leech (pijawki właściwe, którymi możemy leczyć ludzi, z podgromady Hirudinea)  – na przestrzeni wieków z ogromnym powodzeniem wykorzystywana jest w praktyce leczniczej. Pijawka lekarska – jedyny przedstawiciel fauny na Ziemi wpisany do Farmakopei i przyrównany do lekarstwa. Gruczoły pijawki lekarskiej produkują dziesiątki aktywnych substancji, wśród których szczególne znaczenie mają enzymy
i białka mające lecznicze działanie na organizm człowieka. Unikatowy charakter tych substancji polega na tym, że nie ma możliwości wyprodukowania ich drogą sztuczną.
W dzisiejszych czasach pijawkę lekarską z dużym powodzeniem wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób.

Pod koniec XX wieku naukowcy przeprowadzili szereg badań mających na celu zbadanie  działania aktywnych substancji zawartych w ślinie pijawki na procesy przemiany w skórze człowieka. Otrzymano następujące efekty:

  • korzystny wpływ na białkową, tłuszczową i wodną przemianę w skórze,
  • zwiększenie syntezy DNA i białka w komórkach skóry,
  • znaczne jakościowe i ilościowe polepszenie krążenia krwi w skórze.

To rewolucyjne odkrycie stało się podstawą do zastosowania hirudoterapii nie tylko w celach leczniczych ale także w kuracjach odmładzających
i podstawą do stworzenia kosmetyków z ekstraktem z pijawki lekarskiej.

Pijawka w medycynie

Hirudoterapia – obecnie osiąga ważne miejsce i w medycynie praktycznej
 i nauce medycznej. O pijawce mówi się, że jest „farmaceutyczną – mini fabryką”. Hirudoterapia – bezpieczna i wartościowa metoda poprawy kondycji organizmu. Jest stosowana tam, gdzie zawodzą bądź nie dają oczekiwanych rezultatów wszystkie inne metody i sposoby leczenia.

  • FDA –rygorystyczna organizacja dopuszczająca leki do obrotu w Stanach Zjednoczonych zatwierdziła hirudoterapię jako oficjalną metodę leczenia. Przystawianie pijawek jest tam refundowane.
  • W Niemczech, w kraju silnie obwarowanym przepisami, NFZ refunduje zabiegi hirudoterapii, po uprzednim wydaniu recepty przez lekarza.  Wymogi dot. hirudoterapii określają t.zw. Przepisy Instytutu Krajowego dla Lekarstw i Produktów Medycznych z marca 2007 roku (BfARM).  
  • Podobnie jest w Rosji, Kanadzie, Francji i Anglii.
  • W Polsce terapia pijawkowa posiada numer katalogowy 99.991 –
    w Spisie Procedur Medycznych ICD – 9 (wersja 5.15), służących jako podstawa do rozliczeń z NFZ

    

   Długotrwała praca w niezdrowej pozycji, zły sposób odżywiania, naturalne procesy starzenia prowadzą do tego, że ludzie muszą zmagać się z kłopotami zdrowotnymi. Gdy ciało domaga się uwagi i troski warto pamiętać, że z wielkim powodzeniem stosowana jest Hirudoterapia – wartościowa metoda poprawy czynności organizmu i przeciwdziałania licznym schorzeniom.

     Profesjonalny i certyfikowany gabinet Centrum Medycyny Naturalnej "HIRUDINEA" w Łodzi świadczy usługi w zakresie terapii poprzez leczenie pijawkami lekarskimi. Może zatem warto wstąpić do „łódzkich pijawek”.

      

                                                Serdecznie zapraszam

                                                dr  Agnieszka Wójcik

 

Przykładowe opinie o naszym gabinecie

 

Dziękuję Pani Agacie i Agnieszce – wspaniałym kobietom, które uratowały nogę mojemu mężowi. Ja i mąż traciliśmy nadzieję a one cały czas podtrzymywały nas na duchu. Swoją wdzięczność chcę wyrazić słowami
 – „Dziękuję za Waszą obecność i nadzieję na wiatr, kiedy morze naszego życia zdawało się być martwe...” Będziemy polecać Wasze usługi znajomym
i bliskim.

            Agnieszka i Bogdan Mastalerzowie    Wystawiono 12.09.2009 rok

Skorzystałam z hirudokompleksoterapii. Czuję się wspaniale. Zwiększyła się moja odporność na infekcje, mam więcej siły i chęci do życia. Znacznie poprawił się wygląd mojej skóry. Ja po prostu odmłodniałam. Pani Agata przemiła osoba i profesjonalistka – duża wiedza medyczna. Poleciłam już ten gabinet wielu znajomym i polecam wszystkim, którzy jeszcze nie odważyli się na taki zabieg.

            Małgorzata    Wystawiono 01.10. 2009 rok

Polecam pijawki

Moja mama była po udarze mózgu. Przestała mówić. Znajomi polecili mi pijawki. Podczas trzeciego zabiegu moja mama zaczęła mówić całymi zdaniami. Kochani to cud. Zresztą podejście do pacjenta dr Agnieszki Wójcik i jej córki, która jest lekarzem i nie neguje pijawek już może wyleczyć chorego.

            Kondratiuk    Wystawiono 11.07.2010 rok

Byłam na zabiegu u Pani Agnieszki. Naprawdę przemiła kobieta a wiedzę
o pijawkach posiada jak mało kto. Przeszłam trzy zabiegi na kręgosłup i ból ustąpił praktycznie zupełnie. Trzeba tylko jakoś przekonać się do tych robali...Ale efekt jest a to najważniejsze!

            Katarzyna, lat 55    Wystawiono 17.07.2011 rok

Profesjonalizm Pani Agnieszki ogromny. Bałam się ale ciepło płynące od tej kobiety jest w stanie ukoić każdy ból. Rwa kulszowa nie pozwoliła mi funkcjonować. Po pierwszym zabiegu było, po drugim jeszcze lepiej a po trzecim nie wiem co to znaczy ból. Polecam z całą odpowiedzialnością, tylko szkoda, że gabinet przeniesiony z Sienkiewicza na Bratysławską.

            Dorota    Wystawiono 23.07.2011 rok