Sprzedaż pijawek

Sprzedaż pijawek lekarskich

     W myśl Międzynarodowej Konwencji dot. Ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt pijawki lekarskie w całej Unii Europejskiej, tak więc i w Polsce znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową. Ich pozyskiwanie z nielicznych środowisk naturalnych jest prawnie zabronione i karalne.

     Dla gabinetów hirudoterapii jedynym sposobem zaopatrzenia się
w pijawki
jest ich zakup ze specjalistycznej hodowli pijawek lekarskich, która prowadzi kontrolowaną i bezpieczną hodowlę bez najmniejszego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Tylko takie pijawki zapewniają pełne bezpieczeństwo dla leczonych nimi ludzi.

  

     Nasz gabinet dysponuje odrębnymi zezwoleniami Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie DOPozgiz.6401.01.19.2011.km.2 na posiadanie, przetrzymywanie i wykorzystanie do celów medycznych pijawek lekarskich pod adresem: 94-032 Łódź, ul. Bratysławska 2a (oraz zutylizowanie po jednorazowym wykorzystaniu)
oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi WPN-I.6442.24.2011.KB.1 w sprawie udzielenia zezwolenia na odstępstwa od zakazów w stosunku do zwierząt objętych ochroną gatunkową, t.j. na sprzedaż pijawek lekarskich objętych ochroną ścisłą do gabinetów hirudoterapii.

  

    Wszystkie te czynności nie posiadają wpływu na populację dziko występującej pijawki lekarskiej, gdyż pochodzą z hodowli zamkniętej, i urodziły się w niewoli. Pijawki, którymi leczymy w naszym gabinecie i oferujemy do sprzedaży są bezpieczne, t.j. wolne od wszelkich bakterii, wirusów i zanieczyszczeń.

Nr identyfikacyjny PL2466007p

 

  

Warunki zakupu pijawek lekarskich

  • Pijawki należy zamawiać telefonicznie pod numerem 501 089 217 lub  drogą elektroniczną (przejdź do działu kontakt);
  • Sprzedaż pijawek wyłącznie do gabinetów hirudoterapii;
  • Minimalne zamówienie 20 sztuk;
  • Cena za jedną sztukę uzależniona od ilości zamówionych pijawek;
  • Dostawa pocztą polską (pocztex) lub za pośrednictwem firmy kurierskiej (do kwoty za pijawki należy doliczyć koszty przesyłki zgodnie z aktualnym cennikiem);
  • Płatność przy odbiorze lub po uprzedniej wpłacie na konto (forma płatności do uzgodnienia przy składaniu zamówienia);
  • Przesyłki wysyłamy od poniedziałku do czwartku
  • Pijawki transportowane będą w sterylnych pojemnikach wypełnionych wilgotnym hirudożelem. Umieszczone będą w pudełku styropianowym, które jednocześnie stanowi warstwę termoizolacyjną.
     

  

Pewna i szybka dostawa ! -- Zapraszamy